20.05.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRTelewizja WMODR

Zmiany w "Restrukturyzacji małych gospodarstw"  [2018-05-15]

Najważaniejszą zmianą w rozporządzeniu jest możliwość udziału w programie rolników będących ubezpieczonymi w KRUS w okresie 2 miesięcy przed złożeniem wniosku (dotychczas był to okres 24 miesiące przed złożeniem wniosku).

Dodatkowo rozporządzenie wprowadza również zmiany w punktacji wniosków, polegające między innymi na usunięciu kryterium punktowego dotyczącego wykształcenia rolnika, dodaniu kryterium, w ramach którego można otrzymać 2 punkty za zmianę kierunku produkcji oraz 2 punkty za okres ubiezpieczenia w KRUS dłuższy niż 12 miesięcy. Ponadto zmniejszono liczbę punktów do zdobycia w części pozostałych kryteriów. W związku z tym minimalna liczba punktów, która kwalifikuje rolnika do przyjęcia wniosku pod rozpatrzenie została ustalona na 7 punktów, a w przypadku operacji dotyczących obszarów ASF na 8 punktów.

Rozporządzenie skróciło również okres na złożenie pierwszego wniosku o płatność z 9 miesięcy na 6 miesięcy.

Szczegóły można znaleźć tutaj.

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.